Francie

Silné deště ve Francii mají třetí oběť. Muž (40) se utopil v autě

Silné deště ve Francii mají třetí oběť. Muž (40) se utopil v autě
Zdroj: Profimedia

Silné deště na jihozápadě Francie nepřežili už tři lidé. Poslední obětí je čtyřicetiletý muž, kterého našli mrtvého v jeho potopeném autě.

"Vozidlo bylo pod vodou, nebylo ho vidět," řekl zástupce okresního prokurátora Laurent Bidault. Tělo záchranáři objevili v neděli odpoledne nedaleko rozvodněné řeky Adour východně od města Dax. Po muži pátrali dva dny.

Region zasáhl v pátek silný vítr a prudké deště. Více než 40 tisíc domácností bylo v sobotu bez elektřiny. V departementu Landes bylo v pátek v rámci preventivního opatření evakuováno asi 600 lidí z oblasti, ve které se sbíhají řeky Gaves de Pau a Oloron. "Už si na to teď zvykáme," řekl starší muž médiím. "Vyklidili jsme garáž a vše jsme se snažili přemístit do vyšších polic," dodal.

Další obětí špatného počasí je sedmdesátiletý muž - na jeho auto ve francouzském Baskicku v pátek spadl strom. Zemřel i šestasedmdesátiletý muž, kterého v pátek ve městě Espiens strhl proud vody. Jeho tělo našli záchranáři po 24 hodinách více než kilometr od jeho domu.

Související obsah


V neděli nadále platila výstraha před záplavami ve čtyřech departementech v jihozápadní Francii, kde by měla povodňová situace na několika řekách přetrvávat i v pondělí.

TN.cz

K tématu Francie

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz