Ostrava

Kolegové promluvili o Petrovi, který zachránil dceru před střelcem

Kolegové promluvili o Petrovi, který zachránil dceru před střelcem
Zdroj: Vězeňská Služba ČR

Vězeňská služba vyhlásila sbírku na pomoc rodinám svých zaměstnanců, kteří zemřeli po střelbě v ostravské nemocnici. Část peněz má podpořit manželku a děti Petra Langa, který mladší ze svých dcer chránil před střelcem vlastním tělem. Další půlka by měla pomoci rodině Petra Šorma.

"Příslušník Věznice Heřmanice Petr Lang zemřel tragicky ve věku 49 let. V osudný den doprovázel na ošetření do fakultní nemocnice dceru, kterou hrdinsky zachránil obětováním vlastního života," připomněl Petr Dohnal, generální ředitel Vězeňské služby ČR.

Petr Lang byl ve služebním poměru příslušníka Vězeňské služby ČR od roku 2005. "Po celou dobu trvání služebního poměru vykonával funkci strážného oddělení vězeňské stráže," dodal Dohnal.

Lang byl údajně svým profesionálním přístupem příkladem pro ostatní příslušníky. "Byl vždy přátelský, veselý a spolehlivý. Zanechal po sobě manželku Lenku a dvě dcery, osmadvacetiletou Natálii a třináctiletou Lucii," popsal Dohnal.


 

Příslušník Věznice Ostrava Petr Šorm zahynul ve svých 39 letech. "Sloužil u Vězeňské služby ČR od roku 2010 jako strážný – řidič oddělení vězeňské stráže. Byl vždy přátelský, spolehlivý, v pracovním kolektivu a mezi kolegy velmi oblíbený a veškerý svůj volný čas věnoval své milované rodině a v posledním období i stavbě nového rodinného domu," dodal Dohnal.

Petr Šorm měl se svou manželkou – lékařkou onkologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, devítiletého syna Jaroslava. "Ačkoliv takto těžkou ztrátu nelze ničím nahradit, chceme společně alespoň touto formou pomoci pozůstalým rodinám a vyjádřit jim tak plnou podporu ve složité životní situaci," dodal.

 

Související obsah

"Jestliže i vy chcete projevit podporu a solidaritu, můžete do sbírky přispět převodem nebo vkladem finanční částky na transparentní sbírkový účet Nezávislého odborového svazu PČR," dodal s tím, že sbírka potrvá do 15. února 2020.

Finanční příspěvky pro pozůstalé lze zasílat na transparentní sbírkový účet číslo 4200555535/6800 s variabilním symbolem 150220.

Sbírku založila i nemocnice

Fakultní nemocnice Ostrava založila sbírku pro pozůstalé obětí útoku. Téměř týden po tragédii na něm je již přes dva miliony korun. Nemocnice bude částku na webu aktualizovat dvakrát denně.

"Stav účtu je k 16.12.2019 2 406 643 korun," uvedla Fakultní nemocnice Ostrava. "Pozůstalým přispělo přes 2800 lidí," řekla TN.cz mluvčí nemocnice Petra Petlachová s tím, že další aktualizace sbírky na webu bude v pondělí po 14. hodině.

Fakultní nemocnice Ostrava zřídila transparentní bankovní účet číslo 73030761/0710. Dárci mohou přispívat do 31. 3. 2020.


Útočník v čekárně ambulance postřílel celkem sedm lidí. Policisté ho vypátrali přibližně po třech hodinách. Když střelec zjistil, že je mu na stopě policejní vrtulník, obrátil zbraň proti sobě. Záchranáři se ho ještě snažili resuscitovat, ale neúspěšně.


Střelcem měl být Ctirad V., který už v minulosti poznal policejní celu. "Za domácí násilí, on tu svoji manželku chytil pod krkem nožem a chtěl ji podříznout," prozradil televizi Nova muž, který útočníka poznal.

Reportáž k střelbě v Ostravě: Nemocnice zvažují zpřísnění bezpečnostních opatření

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz