Krádež

Obří krádež v pražském obchodním domě! Zmizelo zboží za miliony

Pražská policie vyšetřuje krádež v pražském obchodním domě Arkády Pankrác. Maskovaní lupiči podle policie vykradli dvě prodejny. Zmizelo zboží za 5 milionů korun.

"Policie dostala oznámení před třetí hodinou ranní. Skupinka maskovaných osob vyloupila klenotnictví a prodejnu s hodinkami. Z obchodů zmizely šperky a hodinky. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun," popsala TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podle svědka, který v obchodním době pracuje, ale nechce být jmenován, zloději vymlátili výlohy prodejen sekerou. "Policie vyhodnocuje záznamy z kamer," dodala mluvčí.

Související obsah


Podle informací TN.cz se jednalo o rodinné klenotnictví Dušák a prodejnu Allure, která nabízí hodinky a šperky. Policie na místě sbírala stopy až do pondělního odpoledne.

Podobná krádež se stala i v roce 2011. I tehdy zloději z pražského nákupního centra Arkády Paknrác odcizili zboží za 5 miliónu korun. Aby zmátli zaměstnance bezpečnostní agentury, zahodili uvnitř několik světlic. Tím způsobili o patro níž, než je zlatnictví, falešný požární poplach.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krádež

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz