Dárek

Výdejny dárků jsou přeplněné, část z nich už další balíčky nepřijímá!

Pro některá výdejní místa jsou letošní vánoční svátky rekordní. Osm dnů před Štědrým dnem jsou tak některá z nich přeplněná a odmítají už další balíčky přijímat. Nejvíce jsou vytížená ta ve větších městech, Češi by si tak s objednávkami vánočních dárků měli pospíšit.

Dlouhé fronty. I tak to může vypadat na výdejních místech pár dnů před Štědrým dnem. S blížícími se svátky totiž lidé volí pokud možno nejspolehlivější a podle nich nejrychleší způsoby doručení.

"Objem zásilkového prodeje rok od roku narůstá o 10 procent a kapacity některých zásilkových služeb nestihaji, zvláště v době špiček jako Vánoce," vysvětluje ekonom Štěpán Křeček.

Možnost vyzvednout si zboží na výdejních místech lidé vyhledávají především proto, že jde o rychlejší dodání a služba je i cenově dostupná. A často to mají blízko.

Jenže v těchto dnech jsou výdejní místa maximálně vytížena a řada z nich už nové objednávky nepřijímá. Nárůst vyřizovaných zásilek je oproti běžnému provozu i trojnásobný.

Související obsah

Od října až do minulého týdne se zejména kvůli náporu objednávek na vánoční svátky muselo každý týden zřídit okolo 65 nových výdejních míst.

Pokud chcete dárky dopravit do výdejen ještě před Štědrým dnem, podle provozovatelů je poslední možnost 19. prosince, jinak hrozí, že balíčky budou k vyzvednutí až po Vánocích.

pez, Barbora Šimková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz