Zahraničí

Slovenská města ruší silvestrovské ohňostroje, peníze pošlou do Prešova

Slovenská města ruší silvestrovské ohňostroje, peníze pošlou do Prešova
Zdroj: Profimedia

Řada velkých slovenských měst se rozhodla finančně podpořit rodiny postižené výbuchem panelového domu v Prešově. Symbolicky se vzdají ohňostrojů, které plánovali na silvestrovské a novoroční oslavy.

Peníze, které ušetří za světelnou podívanou, hodlají věnovat lidem postiženým prešovskou tragédií například Banská Bystrica, Svidník nebo Liptovský Mikuláš, inspirují se ale i další slovenská města. Místo bouřlivých oslav příchodu nového roku bude sice obyvatele vítat jen klidné náměstí, zahřát je ale může pocit z vykonaného dobrého skutku.

Město Banská Bystrica na svém facebooku uveřejnilo, že za zrušený ohňostroj a silvestrovský program mohou do Prešova poslat částku deset tisíc eur, přidali k ní ještě výtěžek ze sbírky konané na Primátorském punči, kde lidé darovali dalších 3033 eur.

Související obsah

Některé obyvatele samozřejmě absence tradičních oslav mrzí, za hlavu se ale chytají především pyrotechnici, kteří měli světelnou show chystat. Potřebnou techniku již mají nakoupenou a připravenou a zrušené objednávky pro ně představují nečekané finanční ztráty.

tn.cz / tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz