Domácí

Další bomba ve škole. VŠE ruší Den otevřených dveří

Další bomba ve škole. VŠE ruší Den otevřených dveří
Zdroj: Profimedia

Neutekl ani měsíc od posledního telefonátu, který ohlásil bombu nejen v budově Vysoké školy ekonomické, ale i v kampusu v Dejvicích.

Místo studentů jsou v chodbách budov Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově opět policisté. Naposledy odtud museli být studenti evakuování 27. listopadu, dnes přišel telefonát nahlašující uloženou výbušninu znovu.

Škola byla nucena budovu okamžitě evakuovat. "Vedení školy bude respektovat pokyny Policie ČR, avšak předpokládáme, že objekt bude znovu otevřen v osmnáct hodin," upřesnilo vedení školy na svých stránkách.

Na úterý 17. prosince měla VŠE naplánovaný Den otevřených dveří, během kterého se zájemci o studium měli dozvědět více o přijímacích zkouškách i průběhu studia. Těchto akcí využívají nejen pražští středoškoláci, mnozí studenti tak do Prahy zamířili zbytečně.

Podívejte se na evakuaci VŠE na Churchillove náměstí v Praze (12/2018): 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz