WhatsApp

WhatsApp čekají velké změny! Nebude fungovat na řadě mobilů

WhatsApp čekají velké změny! Nebude fungovat na řadě mobilů
Zdroj: Profimedia

Aplikaci WhatsApp, kterou používá ke komunikaci po celém světě více než miliarda a půl uživatelů, čekají velké změny. Na některých mobilních telefonech už nebude od nového roku fungovat.

Firma aktualizovala svůj seznam podpor pro operační systémy smartphonů v říjnu. Systém Windows Phone - operační systém firmy Microsoft, bude podporován pouze do 31. prosince 2019 a systémy Android 2.3.7 a iOS 7 budou podporovány pouze do 1. února 2020.

Tyhle změny však nakonec nejsou jediné. Od února skončí podpora aplikace nejen pro systémy iOS 7, ale také pro systémy iOS 8. WhatsApp už nepůjde znovu nainstalovat na telefony iPhone, které nepodporují systém iOS 9. Aplikace také už nedostává žádné nové funkce.

Související obsah

"Od 31. prosince 2019 už nebude WhatsApp fungovat na smartphonech Windows," je uvedeno v mobilních prodejnách aplikací. Pokud tedy máte mobilní telefon s jedním z těchto operačních systémů a aplikaci už nelze aktualizovat, máte dvě možnosti – pořídit nový mobil, nebo zvolit jinou aplikaci ke komunikaci. V opačném případě už nepůjde WhatsApp používat. Pokud půjde, tak jen pouze v omezeném rozsahu.

Jak již bylo zmíněno, aplikace bude podporovat telefony iPhony od vrze iOS 9. Pro smartphony Android je minimálním požadavkem verze 4.0.3.

Problém také nastává, když chcete přenést data o svých zprávách z iOS na Android či naopak. WhatsApp ukládá vlastní data primárně na úložiště telefonu. Záznamy svých konverzací s přáteli ale můžete zálohovat i na cloud.

VIDEO: Mobilní aplikace pomáhá v boji s kapsáři

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz