Vlak

Lidé jezdili ve vlacích opět zdarma, kraj vyhrožuje dopravci pokutou

I třetí den po zavedení nových jízdních řádů byly na železnici problémy, někde ale docela příjemné. Na Vsetínsku opět lidé jezdili zadarmo, stejně jako v pondělí. Vedení kraje už proto dochází trpělivost.

Zlínský kraj zvažuje, že firmě Arriva, která od neděle zajišťuje drážní dopravu na několika místních tratích, udělí pokutu. Ani během úterka totiž v některých vlacích nefungoval odbavovací systém a cestující tak jezdili zadarmo.

Pokud se situace co nejdříve nezlepší, nechá si kraj zpracovat evidenci jízdenek a tuto částku pak bude požadovat po dopravci. Kraj tak totiž přichází o stovky tisíc korun.

Závada na odbavovacím systému vznikla údajně kvůli tomu, že dodavatel poslal firmě novou verzi s chybami. Systém by měl být opraven co nejdříve. Dopravce prý také výpadek v tržbách kraji zaplatí ze svého.

Související obsah

Většina vlaků Arrivy už jezdila většinou na čas. Horší situace ale byla v pondělí. Vlaky měly zpoždění i 50 minut. Podobná situace byla i v Ústeckém kraji.


Na základní škole v Okřížkách na Jihlavsku museli kvůli nového řádu posunout začátek vyučování o 15 minut, a to až do konce školního roku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz