Kalamita

USA zaskočila sněhová bouře. Zabíjela a ochromila dopravu

Spojené státy překvapila sněhová bouře. Nepříznivé počasí si už vyžádalo několik obětí. Kvůli nehodám na zledovatělých silnicích zemřelo nejméně 11 lidí. Sníh na mnoha místech ochromil nejen silniční, ale i leteckou dopravu. Stovky letů nabíraly zpoždění nebo byly zrušeny úplně.

Nesjízdné silnice, teploty pod bodem mrazu, vydatné sněžení. Státy Kansas, Nebraska, Missouri, Indiana a mnohé další se probudily do bílé tmy. Silnice se během pár hodin proměnily v kluziště. Řada řidičů jízdu po zledovatělém povrchu nezvládala.

Jen v Missouri špatné počasí zavinilo téměř 700 dopravních nehod, mezi nimi i několik smrtelných. Okolo šesti stovek řidičů pak sníh a led uvěznil na silnicích. Do terénu přitom bylo nasazeno okolo 200 sněžných pluhů, které dnem i nocí sněhové závěje odklízejí.

V druhém nejlidnatějším městě Missouri - St. Louis - úřady kvůli počasí vyhlásily školní prázdniny. Doma zůstalo na 30 tisíc studentů. Na tamním mezinárodním letišti aerolinky jen během posledních dvou dnů zrušily nebo odložily téměř tři stovky letů.

Související obsah

Se sněhovou kalamitou se přitom Spojené státy potýkaly už začátkem prosince. Tehdy letadla nelétala z letiště v Bostonu.

Podle předpovědi meteorologů se Američané sněhu jen tak nezbaví. V příštích hodinách by na mnoha místech na severovýchodě Spojených států mohlo připadnout dalších 25 centimetrů.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz