Domácí

Ženu z Uherskohradišťska obvinili z vraždy. Měla zabít vlastní dítě

Žena z uherskohradišťských Bojkovic měla v polovině listopadu usmrtit svého teprve devítidenního syna. Policisté 29letou ženu obvinili z vraždy a momentálně je ve vazbě.

Policie nařídila pitvu usmrceného dítěte a ta odhalila, že chlapeček zemřel na předávkování kodeinem. Kodein je opiát, který se v lidském organismu přeměňuje na morfin. Účinky morfinu mohou u některých lidí, zejména u dětí, vést k zástavě dechu.

"Matka chodila po Bojkovicích, jako by se vůbec nic nestalo. Když jsem měl možnost jí podat ruku a popřát upřímnou soustrast, tak se na mě smála, jako kdyby miminko vůbec neměla. Otec byl zdrcený," uvedl pro TN.cz Jaroslav R., který ženu i s rodinou v Bojkovicích potkával.

Související obsah

"Začátkem prosince jsme obvinili devětadvacetiletou ženu ze zvlášť závažného zločinu vraždy za to, že usmrtila své dítě. Je stíhána vazebně a v případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, nebo výjimečný trest. Podrobnější informace vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme sdělovat," řekla k případu policejní mluvčí Lenka Javorková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz