V Karibiku se srazily obří výletní lodě, mezi lidmi vypukla panika

V Karibiku se v pátek srazily dvě obří výletní lodě. Sice při nízké rychlosti, ale na palubách vypukla panika mezi cestujícími a jeden pasažér byl lehce zraněn. Kolizi lodí, které dohromady pojmou více než pět tisíc lidí, natočili pasažéři.

Dovolená v karibském ráji se mění v noční můru. Výletní loď Carnival Glory naráží do sesterského plavidla Carnival Legend. Carnival Legend po nárazu zasypávají trosky.

Kolize obou kolosů se stala v přístavu u mexického ostrova Cozumel v půl deváté ráno místního času.

"Najednou jsme cítili, jak se loď nahnula na jednu stranu a potom zase zpátky. O několik minut později kapitán oznámil, že do naší lodi narazilo jiné plavidlo. Řekli nám, že se to stalo kvůli nepřízni počasí," popsal jeden z pasažérů Jordan Moseley.

Na lodi vypukla mezi pasažéry panika a posádka musela jednu z jídelen evakuovat. Nehoda se stala při nízké rychlosti, když Carnival Glory manévrovala do přístavu. Srážku zavinily podle kapitánů mořské proudy a silný vítr.

Související obsah

Přestože jsou obě lodě po kolizi poškozené, výletní plavbu to podle společnosti neohrozí a obě plavidla budou pokračovat podle programu dál.

Carnival Glory, která na délku měří 290 metrů, pojme téměř tři tisíce cestujících. Její sesterská Carnival Legend je sice o čtyři metry delší, má ale nižší kapacitu - 2 100 cestujících.

Tento rok jde už o druhou nehodu obřích výletních lodí. V červnu narazil kolos s kapacitou více než 2,5 tisíce cestujících do mola v italských Benátkách a poškodil i jednu menší loď. Zranění utrpěli čtyři lidé.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Píše se na Deník.cz