Zahraničí

Čech měl převážet 1500 kg kokainu. Policie ho zadržela na Kanárech

Na plachetnici se měl v sobotu u Kanárských ostrovů plavit Čech se dvěma Španěly. Jenže nevyrazili na dovolenou. Policie u nich totiž našla až padesát balíčků obsahujících 1500 kilogramů kokainu. Muži byli zadrženi v rámci akce zaměřené na boj proti obchodování s drogami.

Kanárské ostrovy se staly oblíbenou trasou pašeráků drog, a proto se na ně místní policie rozhodla zaměřit. Ke konci roku provedla podle deníku La Provincia jednu z nejdůležitějších operací. V sobotu totiž jižně od souostroví zadržela plachetnici, na které se nacházely drogy. Převážet je měl Čech a dva Španělé.

Na místo kromě policie dorazili také celníci. U mužů objevili padesát podezřelých balíčků. Ty poté společně s plachetnicí převezli do přístavu v Mogán, kde také provedli kontrolu. Při ní zjistili, že se na palubě nacházelo až 1500 kilogramů kokainu. Policie proto muže zadržela.

O zadrženém Čechovi informovalo také Ministerstvo zahraničních věcí. "Můžeme potvrdit, že jedním ze zadržených je český občan. Náš zastupitelský úřad v Madridu je v kontaktu s místní policií, která prověřuje všechny okolnosti. S ohledem na mimořádnou závažnost případu a stále probíhající vyšetřování nebudeme věc dále komentovat," uvedla pro TN.cz Mariana Wernerová z tiskového odboru ministerstva. 

Související obsah

Od začátku roku se podařilo bezpečnostních složkám na Kanárských ostrovech odhalit hned několik pokusů o pašování drog. V květnu se na rybářské loďce plavilo celkem 1500 kilogramů kokainu zabalených ve třiceti balících. Na této akci policie spolupracovala s armádou.

V září pak složky zadržely další plachetnici, kde se opět nacházel kokain. V přepočtu se jednalo o drogy za 25 milionů eur (přes 638 milionů korun).

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz