Domácí

Dvojice mužů si vyslechla rozsudek v souvislosti se střelbou v Brně

O osudu muže, který v pátek 20. prosince v brněnské Lidické ulici střílel z plynové pistole, rozhodl v pondělí soud ve zkráceném přípravném řízení. Jednatřicetiletý cizinec bude vyhoštěn a jeho plynová pistole i s náboji zabavena. Muž musí Českou republiku opustit do 27. prosince 2019 a dalších 18 měsíců se do ní nesmí vrátit.

Vyhoštěný cizinec nebyl podle policie doposud trestán ani ve své rodné zemi a s vyšetřovateli plně spolupracoval. K záležitosti se střelbou přiznal, že se chtěl pochlubit nově pořízenou pistolí a zároveň ji trochu otestovat.

Muž ze zbraně vystřelil jednou přímo v domě a jednou na dvoře. Vyděsil tak místní obyvatele, kteří zavolali policii.

Související obsah

"Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici jsme zpracovali ve zkráceném přípravném řízení. Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Druhého cizince policisté zadrželi v sobotu 21. prosince, byl ale tak opilý, že ho nebylo možné vyslechnout. Sedmatřicetiletý muž se pohyboval na místě střelby v době incidentu a při zatýkání byl vzteklý a agresivní. Poté, co vystřízlivěl natolik, aby bylo možné provést výslech, byl potrestán blokovou pokutou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz