Kynologie

Kynologická stanice vyhořela do základů, teď shání peníze na obnovu

U Milevska na jihu Čech shořela základna kynologického klubu. Dva policejní psy, kteří tam byli přes noc, se podařilo zachránit na poslední chvíli. Zkušení psovodi ale přišli o všechno vybavení.

"Ráno v 6 hodin došlo k požáru. Všichni jsme byli doma. Mě vyrozuměli hasiči a policie," popsal událost policejní psovod Zdeněk Růžička.

Stačil jeden zapadlý rozžhavený uhlík z krbu a klubovna s příznačným názvem Spálená lehla během několika minut popelem. Policejní psovod Zdeněk Růžička přišel o všechno. "Všechny osobní věci plus průkazy původů od psů, vlastně vybavení psí kuchyně a vybavení pro výcvik a ustájení psů. Nemáme nic," vysvětluje Růžička.

Číslo transparentního účtu na pomoc pro kynologickou stanici: 123-1035060227/0100.

Plameny zasáhly i sousední kotce se psy. Byl mezi nimi i speciálně vycvičený německý ovčák Homer, u policie slouží už sedm let. "Používá se pro všestranou kynologii. Pachové stopy, obrany, vyhledávání osob," říká psovod Zdeněk Růžička.

Související obsah

Před plameny se ukryl v dřevěné boudě, stejně jako ostatní psi - to jim zachránilo život. Sedmiměsíční fenka Konie ale přišla o část srsti.

Kynologický klub funguje u Milevska už přes 15 let, teď budou muset postavit klubovnu od základu znovu, včetně kotců. Peníze ale nemají a tak je napadlo uspořádat sbírku. "Abych jezdila pomáhat pracovat, tak to po práci ani nebylo možné, tak jsem si řekla, že bych zkusila pomoct jinak," říká členka kynologického klubu Iveta Votlučková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz