Domácí

Vánoce v nemocnici, ne všichni mohou na svátky domů

Ne každý může strávit Štědrý večer doma. Týká se to například některých pacientů nemocnic a léčeben. Na Vánoce tam s nimi zůstává personál, který se jim sváteční chvíle snaží zpříjemnit. Pokud to ovšem jen trošku jde a zdravotní stav pacientů to dovolí, pouští je lékaři na svátky domů.

Místo zdobení stromečku a rozbalování dárků musí zůstat dvouletý Filípek v nemocnici. Společnost mu dělá tatínek. Chlapeček je statečný - nepláče. "Vánoce přesouváme, až se vrátíme z nemocnice," sdělil otec Filípka.

Pach desinfekce v karlovarské nemocnici vůně jehličí určitě nepřebije, stromeček totiž mají umělý. Žádný jiný tam z hygienických důvodů nenajdete.

"Asi nikdo nechce být dobrovolně přes Vánoce v nemocnici. Takže, kde to zdravotní důvody umožňují, snažíme se lidem umožnit odchod domů. A těm ostatním alespoň zpříjemnit pobyt," popsal mluvčí karlovarské nemocnice Vladislav Podracký. Kuchaři karlovarské nemocnice připravili pro pacienty dietního lososa a lehký bramborový salát.

Související obsah

V nemocnici proti své vůli musela zůstat i pacientka s předčasně narozeným synkem. Dárky si s manželem čerstvá maminka rozbalí až později doma. O pacienty se skvěle stará zdravotnický personál.

Domů se na Štědrý den nedostane mnoho lidí. Hasiči z Plzeňského kraje se pochlubili, jak vypadá štědrovečerní večeře na jedné z jejich největších hasičských stanic.


 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz