Domácí

Požáry stromečků zaměstnaly hasiče, jeden člověk skončil v nemocnici

Požáry stromečků zaměstnaly hasiče, jeden člověk skončil v nemocnici
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Ke dvěma požárům vánočních stromečků vyjížděli na Štědrý den hasiči z Pardubického kraje. V prvním případě chtěla žena s dětmi zapálit prskavku, od ní však vzplál celý stromeček. Druhý požár napáchal obrovské škody, které se vyšplhaly až na půl milionu korun. Jeden člen rodiny musel do nemocnice.

Smutné Vánoce měla žena se svými dětmi ze sídliště Závodu Míru v Pardubicích. Před půl šestou hodinou odpoledne k ní museli vyrazit hasiči, jelikož v bytě začal hořet vánoční stromeček. Když byla rodina v obývacím pokoji, vzala žena prskavku. "Během okamžiku vzplál celý stromeček. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči poté odvětrali zakouřenou místnost a vyčíslili škodu na 20 tisíc korun. Naštěstí se podařilo zachránit majetek ve výši jeden milion korun. "Dle slov vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru neopatrnost uživatelky při manipulaci s otevřeným ohněm. Požár se odehrál v devátém patře domu," vysvětlila Horáková.

K dalšímu požáru vyjížděly tři jednotky hasičů kolem šesté hodiny odpoledne. V Rabštejnské Lhotě se čtyřčlenná rodina sešla u stromečku, který se nacházel před komodou a jejich televizí. "Po zapálení prskavky se okamžitě vzňal stromek. Jak uvedla vyšetřovatelka hasičů, stačila vteřina a plameny zasáhly nejen stromek, ale dvě komody, sedačku i vánoční dárky pod stromečkem," informovala mluvčí.

Související obsah

Plameny způsobily obrovské škody ve výši 500 tisíc korun. Poničené byly také dveře a okna. Na místo přijeli i záchranáři, kteří převezli muže do nemocnice. Nadýchal se totiž kouře. Nikdo z rodiny naštěstí neutrpěl popáleniny. Hasiči na místě zůstali dvanáct hodin a pomohli také vynosit ohořelé věci z domu.

V Karlovarském kraji vyjížděli hasiči zase k požáru adventního věnce v Chebu. Naštěstí to odnesl jen stůl a nikomu se nic nestalo. Pražští hasiči zasahovali na Štědrý den u 25 událostí, z toho v jenom případě hořel adventní věnec.

Prskavka způsobila požár také v Ústí nad Labem v Masarykově ulici. Hasičům se stromeček podařilo uhasit a poté museli odvětrat byt. V Obvodobě ulici pak hořel závěs a papír.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz