Domácí

Zloděj okradl rodiny o Vánoce. Dárky odnesl ze 3 domů v jedné obci!

Svátky klidu a pohody rozhodně nezažilo několik obyvatel z Horních Jirčan u Prahy. Přímo na Štědrý večer se tam zloděj vloupal do tří domů a ukradl dárky i další cenné věci. Podobný případ řeší i policisté v jihočeském Písku.

Na takový Štědrý večer několik obyvatel Horních Jirčan dlouho nezapomene. Zatímco ve většině rodin už bylo po nadílce, v těchto třech domech lidé o cenné věci přišli. Jejich domy během sváteční noci navštívil zloděj.


Co všechno si nevítaný host odnesl policisté zatím zjišťují. "Případ je na počátku vyšetřování, probíhají úkony v trestním řízení," řekla Vendulka Marečková, mluvčí Policie ČR.

Za poslední měsíc zloději v obci s necelými pěti sty obyvateli vykradli už nejméně 8 domů. O vánoční nadílku přišla také rodina z jihočeského Písku. Jen pár dnů před Štědrým dnem jim neznámý zloděj vzal všechny dárky schované ve sklepě.

Související obsah


"Odjeli jsme na víkend pryč k rodině. Přijeli jsme, bylo to tu vytržený, nic tu nebylo. Byly tam kola litý na auto, potom tam byly dárky pro děti, my máme dvě děti takže hračky a všechno možný," popsal. "Zatím nezjištěný pachatel způsobil škodu přesahující 35 000 korun," řekla mluvčí policie ČR Kamila Čuřínová Ingrišová.

Rodina tak musela na poslední chvíli shánět pro své děti nové dárky na Štědrý den dopoledne. "Z rezerv, co jsme měli našetřený, aby prcci měli nějaký dárky, aby měli radost," popsal okradený muž.

Dárky možná skončily pod jiným vánočním stromkem nebo se je zloděj pokusí prodat. "Když někomu ukradnou Vánoce, tak to je fakt jako čistá sv****na,“ popsal okradený muž. Po vánočních zlodějích pátrají policisté. Uvítají proto jakékoliv informace na lince 158.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz