Domácí

Zloděj okradl rodiny o Vánoce. Dárky odnesl ze 3 domů v jedné obci!

Svátky klidu a pohody rozhodně nezažilo několik obyvatel z Horních Jirčan u Prahy. Přímo na Štědrý večer se tam zloděj vloupal do tří domů a ukradl dárky i další cenné věci. Podobný případ řeší i policisté v jihočeském Písku.

Na takový Štědrý večer několik obyvatel Horních Jirčan dlouho nezapomene. Zatímco ve většině rodin už bylo po nadílce, v těchto třech domech lidé o cenné věci přišli. Jejich domy během sváteční noci navštívil zloděj.


Co všechno si nevítaný host odnesl policisté zatím zjišťují. "Případ je na počátku vyšetřování, probíhají úkony v trestním řízení," řekla Vendulka Marečková, mluvčí Policie ČR.

Za poslední měsíc zloději v obci s necelými pěti sty obyvateli vykradli už nejméně 8 domů. O vánoční nadílku přišla také rodina z jihočeského Písku. Jen pár dnů před Štědrým dnem jim neznámý zloděj vzal všechny dárky schované ve sklepě.

Související obsah


"Odjeli jsme na víkend pryč k rodině. Přijeli jsme, bylo to tu vytržený, nic tu nebylo. Byly tam kola litý na auto, potom tam byly dárky pro děti, my máme dvě děti takže hračky a všechno možný," popsal. "Zatím nezjištěný pachatel způsobil škodu přesahující 35 000 korun," řekla mluvčí policie ČR Kamila Čuřínová Ingrišová.

Rodina tak musela na poslední chvíli shánět pro své děti nové dárky na Štědrý den dopoledne. "Z rezerv, co jsme měli našetřený, aby prcci měli nějaký dárky, aby měli radost," popsal okradený muž.

Dárky možná skončily pod jiným vánočním stromkem nebo se je zloděj pokusí prodat. "Když někomu ukradnou Vánoce, tak to je fakt jako čistá sv****na,“ popsal okradený muž. Po vánočních zlodějích pátrají policisté. Uvítají proto jakékoliv informace na lince 158.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz