Zahraničí

Chlapec napsal vzkaz mamince do nebe: "Když se vrátíš, sním i brokolici!"

Chlapec napsal vzkaz mamince do nebe: "Když se vrátíš, sním i brokolici!"
Zdroj: Profimedia

Smutné Vánoce zažil osmiletý Harry z Velké Británie, který letos v březnu přišel o maminku. Rozhodl se jí napsat dopis, který nenechal ani jedno oko suché. Chlapeček v něm mamince vzkázal, že bude uklízet a jíst brokolici, pokud se k němu vrátí. Také už nikdy nebude prý šťastný.

Sociální sítě zaplavil dopis pocházející z města Netherton z britského hrabství West Midlands. Napsal ho teprve osmiletý Harry během Vánoc pro svoji maminku. Ta zemřela v letošním roce v pouhých čtyřiatřiceti letech na mrtvici. Podle jeho otce to byl způsob, jak mohl jeho syn vyjádřit své pocity. Metodu mu poradil lékař.

Chlapeček neváhal a hned své mamince vše sepsal. "Byl jsem požádán, abych napsal dopis někomu, na kterém mi v roce 2019 záleželo. Chtěl jsem napsat mamce, ale zemřela v březnu. Možná si najde cestu do nebe," stálo na obálce, ve kterém byl dopis. Otec na něj dal razítko a nechal ho na lavičce v parku. Pak čekal, jestli si obálky někdo všimne. Hned druhý den byl otevřený.

Harrymu maminka stále velmi chybí. "Někdy s tebou mluvím v noci, i když už nikdy nepromluvíš…Jestli se vrátíš, snědl bych všechnu svou brokolici a klíčky a uklidil bych svůj pokoj, nebyl bych hloupý a pomohl ti všechno udělat," svěřil se chlapeček mamince.

Související obsah

A s její smrtí se nedokáže smířit. "Stále plakám každý den, ale nikomu to neříkám…Opravdu nevím, co ti mám říct, mami. Opravdu mi chybíš a budu na tebe o Vánocích myslet…Myslím si, že jsi nejlepší maminka…Přeji si, aby si tu byla a mohl jsem se opět cítit dobře," pokračoval Harry se zlomeným srdcem.

Dále jí také pověděl o svém fotbalovém zápase a o tom, jak mu chyběla u večeře. Chtěl by i slyšet její vtipy a jít s ní po škole nakupovat. Podle deníku Dailymail mamince také napsal, že už nikdy nebude šťastný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz