Domácí

Chemoterapiím pomalu odzvonilo, experti mají převratný způsob léčby!

Chemoterapiím pomalu odzvonilo, experti mají převratný způsob léčby!
Zdroj: Profimedia

Rakovina je jednou z nejčastějších příčin úmrtí v Česku a i přes pokročilé znalosti moderní medicíny není léčba vždy úspěšná. Převratnou novinkou by měla být léčba pomocí vlastního imunitního systému, která je podle studií úspěšnější a má méně časté nežádoucí účinky.

Imunoterapii mnoho specialistů považuje za revoluční způsob léčby rakoviny. Studie ukázaly, že je často účinná i v pokročilém stadiu rakoviny, kdy ostatní metody selhávají. Její podstatou je boj s nemocí pomocí imunitního systému pacienta. Naše tělo si podle tohoto přístupu s rakovinou dokáže poradit samo, jenom mu v tom musíme pomoci.

Výhodou je nejen zlepšení kvality života nemocných a prodloužení doby přežití, ale také méně časté nežádoucí účinky, než je tomu u chemoterapií nebo radioterapií, které se soustředí na ničení nádorových buněk.

Související obsah

Ukázalo se, že imunoterapie je úspěšná v případě rakoviny plic, močového měchýře, ledvin nebo kůže. A vědci usilovně pracují na uplatnění této léčby i u dalších druhů rakoviny. Především rakovina plic a kůže jsou v Česku nechvalně známé těžkým průběhem a tragickými následky.

Rakovina kůže je velmi agresivní a rychle postupuje. Rakovinu plic je zase téměř nemožné odhalit v raném stadiu, kdy jsou vyhlídky na uzdravení nejvyšší. Imunoterapie sice v těchto případech nedokáže úplně nemoc pokořit, umí ale až třikrát prodloužit pacientům dobu přežití.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz