Domácí

Obrovský hazard! Mladíci vyhazovali petardy za jízdy z auta. VIDEO

Na sociálních sítích se objevilo video nepochopitelného chování dvou mladíků, kteří za jízdy z auta vyhazovali petardy. Mohli tak ohrozit nejen sebe, ale i ostatní řidiče, kteří by jeli v protisměru. Případem se už zabývá policie.

Na video, které se objevilo na facebooku, redakci TN.cz upozornil jeden z diváků. Mladí muži se natáčeli při zapalování petard uvnitř auta a poté je za jízdy vyhazovali ven z okna přímo před sebe. Na videu je vidět, že se u toho náramně baví.

Mohli však ohrozit sebe i jiné šoféry. Silnice vedoucí lesem byla naštěstí v tu dobu liduprázdná a v protisměru nejelo žádné auto. Přesto se podle policie minimálně spolujezdec dopustil přestupku.

Související obsah

"Každý případ je třeba posuzovat individuálně a přihlížet samozřejmě i ke způsobeným následkům. Nicméně obecně se spolujezdec dopouští přestupkového jednání, za které by mohl na místě dostat pokutu až dva tisíce korun. V správním řízení pak od 1500 do 2500 korun," sdělila TN.cz mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.

"Každý je povinen se na silnici chovat ohledupně a ukázněně, aby neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných lidí ani svůj vlastní, a aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat," vysvětluje Sikorová.

Spolujezdec se podle ní dopustil ještě jednoho přestupku. Z okna auta se totiž nic vyhazovat nesmí. Podle prezidia by se případem měli nadále zabývat dopravní policisté. Den po zveřejnění video z facebooku zmizelo, autor jej zřejmě smazal.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz