Praha

Zloděj měl pech. Zkoušel vykrást auto policistovi přímo před nosem

Zloděj měl pech. Zkoušel vykrást auto policistovi přímo před nosem
Zdroj: Policie ČR

Dvojnásobnou smůlu měl 33letý muž, který si na pražském Proseku vyhlédl auto, do kterého se následně vloupal. Nejen, že byl podezřelý lapka téměř okamžitě chycen, ještě navíc ho zadržel sám majitel vozu, který muže zahlédl z okna svého bytu. Ke vší té smůle byl onen majitel policista.

Muž zákona, který měl tou dobou volno, si z okna svého bytu všiml, že mu kdosi sedí v autě. Okamžitě se vydal na parkoviště ke svému vozu a viděl, jak si cizí muž akorát dává do batohu ukradenou navigaci. Policista neváhal a na místě muže zadržel.

"V sobotu krátce před půl dvanáctou přijal operační důstojník oznámení od policisty, který ve svém volnu zadržel na pražském Proseku podezřelého z vloupání do vozidla. Policista muže zadržel a zavolal na linku 158," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Policistovi kolegové na místo dorazili během chvíle a chlapíka si převzali a odvezli na služebnu. Ukázalo se, že muž byl v minulosti už několikrát trestaný a k dosavadním "výkonům" mu přibylo ještě podezření ze spáchání trestných činů krádež vloupáním a poškození cizí věci.

Záležitost je dle informací policie vedena ve zkráceném přípravném řízení a muži hrozí až pět let za mřížemi. Stíhán je prý na svobodě. Při svém pokusu policistovi vykrást auto způsobil škodu více než 50 tisíc korun. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz