Jízdné

Vláda zapomněla u slev na jízdné na invalidy. Dosud platí plnou cenu

Vláda zapomněla u slev na jízdné na invalidy. Dosud platí plnou cenu
Zdroj: profimedia.cz

Plošné slevy na jízdné se možná budou týkat další skupiny lidí. Invalidé bez průkazu ZTP totiž i nadále jezdí za plnou cenu. Na problém před upozornila pirátská poslankyně Olga Richterová. Vláda na ně při velké slevové akci zapomněla. Teď to chce ministr dopravy Tomáš Kremlík napravit.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu v pondělí oznámil, že by se plošné slevy mohly rozrůst na další cestující hromadnou dopravu.


"Nyní řešíme i případné slevy pro invalidní důchodce, kteří průkazy ZTP a ZTP/P nemají. Opatření detailně propočítáváme a přijdeme brzy s návrhem. Stát nesmí šetřit právě na invalidech," uvedl Kremlík.


Vládu v této otázce již před několika týdny interpelovala pirátská poslankyně Olga Richterová. "Absurdita roku. Andrej Babiš zavede plošné slevy na jízdné, zdánlivě pro všechny důchodce a studenty. Akorát v kategorii plných invalidních důchodců zůstali mimo ti bez průkazky. Jde o tisíce lidí," uvedla Richterová.

Související obsah


Slevy na jízdné se na invalidy bez průkazu nevztahují ani v případě, že dosáhli největšího stupně invalidity. Podívejte se na znění interpelace:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz