Zahraničí

V německé zoo vyhořel pavilon opic. Téměř všechna zvířata uhynula

V německé zoo vyhořel pavilon opic. Téměř všechna zvířata uhynula
Zdroj: Profimedia

Zoologickou zahradu v německém Krefeldu na Nový rok postihla velká tragédie. Vyhořel tam pavilon opic s více než třiceti zvířati. Téměř všichni jeho obyvatelé při neštěstí zahynuli - výjimkou je skupina goril, která žije v přilehlém výběhu, a dva šimpanzi.

Opičí pavilon v zoologické zahradě v německém městě Krefeld na Nový rok zachvátil požár. Oheň za sebou zanechal jenom zkázu - úplně celá budova vyhořela. Naděje pro zvířata byla jen malá. "Před šestou hodinou ráno se naše nejhorší obavy staly realitou. V pavilonu opic nezůstala žádná živá zvířata," oznámila smutně zoo na facebooku.

Související obsah

O několik hodin později zoo upřesnila, že dva chlupáči se přece jenom dostali z ohnivého pekla živí. "Jako zázrakem šimpanzi Bally a Limbo přežili zničující oheň. Jsou jen lehce zranění, umístili jsme ke gorilám," uvedla zoo.

Požár ušetřil alespoň rodinu goril, která žije v přilehlém výběhu. O život však přišli orangutani, kosmani, šimpanzi a také různé druhy ptáků. Kvůli velké tragédii zůstane ve středu zoologická zahrada zavřená.

Případ vyšetřuje německá policie, která uvedla, že příčina požáru zatím není jasná. Zpravodajský portál Deutsche Welle napsal, že neštěstí mohl způsobit ohňostroj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz