Domácí

Prvním miminkem roku je Laura! Narodila se přesně 7 let po sestře

První miminko, které se v letošním roce narodilo, je holčička z Břeclavska. Na svět přišla už minutu po půlnoci a od rodičů dostala jméno Laura. Jejich druhá dcerka se před sedmi lety narodila také na Nový rok.

Zdeněk a Katka z Valtic na Břeclavsku se mohou pochlubit krásným prvenstvím. Jejich holčička se v břeclavské nemocnici narodila hned minutu po půlnoci a stala se tak zřejmě úplně prvním miminkem roku 2020.

Porod byl podle hrdého tatínka spontánní a bez komplikací. "Dojmy jsou skvělé. Vůbec jsme to nečekali takhle rychle. Neumím to popsat, je to prostě zázrak," řekl Zdeněk pro televizi Nova.

Svěřil se i s tím, že před sedmi lety se jejich prvorozená dcerka narodila také na Nový rok. Jejich štěstí je tak dvojnásobné. Třetí dítě ale prý neplánují. Jestli by se i do třetice mamince povedlo přivést na svět dítě na Nový rok, to už tedy nejspíš nezjistí.

Související obsah

 

Děvčátko dostalo jméno Laura. "Bylo to těžké rozhodování. Pořád jsme nevěděli, tak nakonec jsme vybrali tohle. Chtěli jsme tak pojmenovat už první dceru, ale sešlo z toho. Takže to jméno dostala druhá," vysvětlil tatínek. 

Zřejmě druhým miminkem roku 2020 v České republice je chlapeček narozený v pražské Nemocnici Na Bulovce. Na svět přišel císařským řezem dvě minuty po půlnoci a dostal jméno Artem. V Moravskoslezském kraji se první dítě narodilo devět minut po půlnoci, a to v Havířově. Tentokrát to byla holčička, kterou rodiče pojmenovali Michaela. Ve Fakultní nemocnici Ostrava byla prvním děťátkem Julinka narozená minutu před druhou hodinou ráno.

První novorozenec v Karlovarském kraji je malá Terezka, kterou maminka porodila hodinu po půlnoci v 1:01. V Královéhradeckém kraji se prvenstvím může pochlubit holčička Táňa, která se narodila v čase 2:11 v trutnovské nemocnici.

Ve Zlínském kraji se jako první letos narodil chlapeček Jakub, který vykoukl na svět jedenáct minut po půlnoci. V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se od půlnoci do sedmé hodiny ranní narodily čtyři děti - tři chlapci a jedno děvčátko. Prvním miminkem v plzeňské fakultní nemocnici je Lukášek, který na svět přišel ve 3:37 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz