Praha

Dívka přežila dlouhý pád z hradeb Vyšehradu, skončila v nemocnici

Obrovské štěstí v neštěstí měla dívka, která se ve čtvrtek večer zřítila z vyhlídky na hradbách Vyšehradu v Praze. Nejenže pád z mnohametrové výšky dokázala vůbec přežít, ale díky rychlé pomoci speciálně vycvičených hasičů se brzy dostala do péče lékařů.

Podle dostupných informací uslyšeli svědci dívčino volání o pomoc a přivolali záchranáře. Bylo velké štěstí, že i přes vážná zranění zůstala při vědomí a mohla tak voláním na sebe upozornit.

Incident se odehrál kolem desáté hodiny večer ve Vratislavově ulici, která je v těchto místech lemována hradbami, po nichž vede vyhlídková trasa. Co přesně se odehrálo před samotným pádem a zda se jednalo o úmysl či nešťastnou náhodu, teď vyšetřují policisté.

Dívka spadla do míst pod hradbami, která jsou z ulice jen velmi těžko přístupná. Pražští hasiči informovali, že na místě muselo zasahovat lezecké družstvo z centrální stanice, jehož členové jsou pro tyto případy speciálně vycvičeni.

Související obsah

Po poskytnutí první pomoci hasiči dívku uložili do speciálních nosítek, která potom spustili po žebříku dolů ze svahu, kde si dívku převzali lékaři záchranné služby. Ti ji potom s podezřením na poranění páteře ve vážném stavu transportovali do nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz