Karel Gott

Hrob Karla Gotta je dál v obležení. Vosk svíček i obaly ničí okolí

Hrob Karla Gotta opět zaplnil nespočet svíček. Poté co Ivana Gottová 21.prosince zveřejnila místo posledního odpočinku Karla Gotta, přišli na místo zapálit svíčku tisíce fanoušků. I když bylo na nový rok místo vyklizeno a vyčištěno, hromady svíček opět přibývají.

Fanoušci chodí zavzpomínat na milovaného zpěváka s hromadou svíček. "Lidí sem chodí opravdu mnoho a to jak Češi, Slováci i Němci a to přibližně ve stejném počtu,“ potvrdil vrátný hřbitova na Malvazinkách. A podle toho to u hrobu Mistra vypadalo.


Na objednávku Ivany Gottové správa hřbitova okolí pečlivě uklidila, a to i nánosy vosku na kamenech a trávníku. O pár hodin později ale bylo místo posledního odpočinku opět plné květin a svíček. "Hodně lidí přišlo na Štědrý den a 1. ledna také. Proti dřívějšku, než tu byl uložen Karel Gott, se to množství lidí nedá srovnat,“ doplnil vrátný hřbitova.

Související obsah

Správa hřbitova proto apeluje na návštěvníky, aby uctili Gottovu památku s rozumem. Kvůli neustálému přívalu svíček a dalších předmětů totiž roste i riziko vzniku požáru a vůbec poničení Mistrova hrobu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karel Gott

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz