APLIKACE TN.CZ
Domácí

Tragédie v Jihlavě! Řidiče asi oslnilo slunce, na přechodu srazil seniora

V jihlavské části Bedřichov se v pátek stala tragická dopravní nehoda. Řidič osobního auta zřejmě přehlédl staršího muže, který přecházel přes přechod a v plné rychlosti ho srazil. Navzdory snaze svědků zachránit seniorovi život a následné péči záchranářů muž zemřel.

Čtyřiačtyřicetiletého řidiče vínového BMW zřejmě oslnilo ostré slunce, když krátce po poledni projížděl jihlavskou ulicí Sokolovská. Chodce, který tou dobou přecházel po vyznačeném přechodu, tak podle všeho neviděl.

Šestasedmdesátiletý senior při srážce utrpěl těžká zranění, kterým navzdory okamžité pomoci svědků podlehl.


"Na místo vyjeli policisté a poté také kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava. Další okolnosti tragické nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Ulice, kde k nehodě došlo, bude po dobu vyšetřování neprůjezdná. Policisté odklánějí provoz přes okolní komunikace.

Je prý pravděpodobné, že nehodu zavinilo ostré slunce, které řidiče BMW oslnilo. V úvahu ale údajně připadá i možnost, že 44letý řidič jel rychleji, než stanovují předpisy a včas zabrzdit tak nestihl. Dle informací svědků se vůz zastavil až zhruba pět metrů za přechodem.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz