šesterčata

Šesterčata už váží sedm kilo! Domů se dostala po 113 dnech v nemocnici

Šesterčata už váží sedm kilo! Domů se dostala po 113 dnech v nemocnici
Zdroj: Profimedia

Polská šesterčata jsou na světě už přes půl roku. Čtyři holčičky a dva chlapečci nabrali po porodu dostatek sil a celá rodina přála příznivcům krásné svátky už z domova. Po Novém roce se rodiče s dětmi vydali k lékaři pro očkování.

Nela, Kaja, Zosia, Malwina, Tymon a Filip. To jsou první polská šesterčata, která se narodila 20. května v nemocnici v Krakově. Maminka Klaudia Marzecová je porodila v 29. týdnu těhotenství. Nejmenší z dětí vážilo 890 gramů, největší 1300 gramů.

Ve čtvrtek museli rodiče s šesti malými uzlíčky štěstí znovu do nemocnice, informoval portál Polsat News. Děti dostaly třetí dávku vakcíny proti tzv. RS viru, který je nebezpečný především pro kojence a děti předškolního věku.

"Virus způsobuje infekci dýchacích cest, která je zvláště riziková pro předčasně narozené děti. Každá taková infekce navíc brání dalšímu vývoji," uvedl lékař Ryszard Lauterbach z krakovské nemocnice s tím, že šesterčata neměla po narození zcela vyvinuté plíce.

O zdraví šesterčat ale Lauterbach obavy nemá. "Dostaly protilátky RS viru už potřetí. Nemají infekci, nemají kašel ani jiné příznaky. Jsme klidní. I kdyby se virus objevil v jejich prostředí, budou chránění," dodal lékař s tím, že je hrdý na to, jak dobře se miminkům daří.

Související obsah

Na to, že spolu se starším synem mají doma sedm dětí, už si prý rodiče poměrně zvykli. "Zvykli jsme si na tu novou normálnost. Trochu víc pláče, ale také víc smíchu. Každý z nich se vyvíjí, každý má také jinou osobnost," sdělila maminka Klaudia.

Každé ze šesterčat váží už téměř sedm kilo a postupně zkouší komunikovat s okolím. "Dívají se na sebe navzájem i na nás, 'povídají si' s námi," doplnil lékař. Maminka mezitím zásobuje roztomilými fotkami sociální sítě, kde mají děti tisíce příznivců. Domů se všechna miminka dostala po 113 dnech v nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz