Domácí

Babiš odsoudil útok na brněnskou mešitu a vyhrožování smrtí

Babiš odsoudil útok na brněnskou mešitu a vyhrožování smrtí
Zdroj: TV Nova

Vandalský útok na brněnskou mešitu odsoudil premiér Andrej Babiš. Učinil tak poté, co mu především opoziční politici vytýkali, že si útoku na svobodu náboženského vyznání nevšímá.

Výhrůžný nápis se na zdi brněnské mešity objevil v pátek ráno. "Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme!" zněl text výhrůžky. Případ policie zatím vyšetřuje jako vandalství a ničení cizího majetku. Další posouzení právní kvalifikace je podle vyjádření policejního mluvčího Bohumila Maláška možné v průběhu vyšetřování.

Výhrůžku českým muslimům veřejně odsoudil lidovec a bývalý ministr kultury Daniel Herman nebo poslanec TOP09 Dominik Feri. Ten navíc dodal, že ho zaráží nulová reakce vládních politiků. "Tohle je hnusný útok na svobodu vyznání. Mrzí mě, že vyhrožování smrtí bude dost lidí relativizovat, omlouvat či dokonce schvalovat. A v souvislosti s tímhle útokem je jakési zvláštní politické ticho," napsal Feri.

Související obsah

 

Předsedu vlády o vyjádření požádalo několik médií, zareagoval až dnes odpoledne na dotaz Respektu. "Výhrůžky smrtí komukoliv jsou pro mě osobně nepřijatelné, daleko za hranou odlišného názoru či víry a je správné, že případ začala okamžitě vyšetřovat Policie ČR," napsal dnes Babiš na twitteru.

Brněnská mešita je cílem útoků už poněkolikáté. V roce 2013 před její vstup někdo rozsypal vepřové kosti. V srpnu 2015 zase neznámý útočník vytloukl tyčí okna a polil dveře olejem. V listopadu 2016 zase někdo pohodil před dveře tašku s vepřovou hlavou. Také se tu konala protiislámská akce s promenádou v plavkách a návštěvníkům se podával vepřový guláš.


Připomeňte si reportáž z brněnské mešity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz