Gang

"Kdo nemusí, nevychází!" Gang zlodějů dál děsí, vznikla domobrana

Někteří starostové se kvůli zlodějskému gangu, který řádí na jih od Prahy, plánují obrátit přímo na ministra vnitra. Lidem se po sérii vyloupených domů v posledních měsících obrátil život naruby. Policie bude se starosty jednat v pondělí.

Čtyři měsíce od prvního incidentu, několik desítek vykradených domů a žádný zadržený. Taková je bilance řádění gangu v obcích na jihu od Prahy. Starostům dochází trpělivost. "My jsme už napsali dopis policejnímu prezidentovi. Budeme psát dopis i ministrovi vnitra," uvedl starosta Jesenice Pavel Smutný (za STAN).

Podle Smutného je situace důsledkem toho, že chybějí policisté. Zloději se proto nebojí a do některých obcí se dokonce vracejí opakovaně. Policie už zřídila speciální tým vyšetřovatelů.

"Už se tady fakticky bojíme, protože nechat doma dítě, najednou tam přijde nějaký exot," prohlásil obyvatel Velkých Popovic. "Vylomili okno, takže neřeší nějaké zabezpečení vůbec, prý chodí jen s batůžkem," dodal další.

Někde to proto vzali do vlastních rukou - platí si security služby, zakládají domobrany. Mění se i denní režim rodin. "Svítí se víc než normálně. Kdo nemusí, ten nevychází. Vždycky někdo určitě zůstává doma," popsal obyvatel Průhonic.

Související obsah

Každá ulice prý má svého velitele, který přes sociální sítě místní domobranu koordinuje. "Jsou mezi námi i lidi, kteří mají legálně drženou zbraň, jsou mezi námi sportovci, lidi, kteří umí bojová umění. Myslím, že pro to děláme hodně," doplnil muž z Průhonic.

Obyvatelé si práci policie přesto chválí. Starostové postižených obcí se mají v pondělí setkat v Jesenici. Očekává se, že jich dorazí na šest desítek.

epa, TN.cz

K tématu Gang

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz