Zahraničí

Další várka pro Starlink, na oběžnou dráhu dorazilo 60 nových satelitů

Společnost SpaceX má za sebou první úspěšný start roku 2020. V úterý vynesla raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu další várku družic pro síť Starlink. Ta má přinést rychlý internet do všech koutů světa. První stupeň rakety úspěšně přistál, použit byl už počtvrté.

V úterý brzy ráno odstartovala raketa Falcon 9, která na své palubě měla 60 satelitů sítě Starlink. Společnost SpaceX potvrdila úspěšné vypuštění satelitů.

Následně také úspěšně přistál první stupeň rakety na lodi Of Course I Still Love You. Jednalo se o čtvrté přistání stejného stupně. Celkově se jednalo o 48. přistání prvního stupně rakety Falcon 9.

Satelity byly vypuštěny ve výšce kolem 290 kilometrů. Až se společnost ujistí, že všechny fungují správně, dostanou se družice díky vlastnímu pohonu do výšky 550 kilometrů.

Související obsah

Jedná se již o třetí sérii satelitů, kvůli jejich množství panují obavy, že budou družice rušit noční pozorování. Společnost SpaceX slibuje, že budou satelity méně viditelné, jakmile se dostanou do plánované výšky a správně se natočí. Jeden satelit je také vybaven novou barvou, která by měla odrazivost ještě více tlumit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz