Karel Gott

Hnus! Vandal zničil portrét Karla Gotta, obličej umělce překryl kříž!

Portrét Karla Gotta na zdi v Českých Budějovicích poničil neznámý vandal. Ve městě to zvedlo vlnu nevole a umělec, který ho tam vytvořil po smrti zpěváka, ho chce opravit.

Portrét zesnulého zpěváka Karla Gotta zdobí zeď nedaleko nákupního centra na Dlouhé Louce v Českých Budějovicích od 3. listopadu. Od té doby se na něj přišly podívat stovky lidí a ve městě je poměrně znám. Po zpěvákově smrti se lokalita stala takovým malým pietním místem.

Jenže před několika dny zatím neznámý vandal vzal černý sprej a portrét poničil. Přes obličej nastříkal obrovský černý kříž a jméno zaškrtal. To ve městě zvedlo velkou vlnu nevole, a hlavně na sociálních sítích si lidé vyměňují na nepochopitelné vandalství názory a nešetří někdy až hrubými slovy na adresu vandala. Proč to udělal není jasné.

Související obsah

V každém případě autor sám poděkoval lidem za podporu a přes sociální sítě slíbil, že portrét v dohledné době uvede do původního stavu. Kolik to bude stát, zatím není jasné. Graffiti vzniklo na zdi v Českých Budějovicích zcela legálně. Autor jím vzdal hold zlatému slavíkovi, který navždy odešel loni prvního října.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz