Karel Gott

Hnus! Vandal zničil portrét Karla Gotta, obličej umělce překryl kříž!

Portrét Karla Gotta na zdi v Českých Budějovicích poničil neznámý vandal. Ve městě to zvedlo vlnu nevole a umělec, který ho tam vytvořil po smrti zpěváka, ho chce opravit.

Portrét zesnulého zpěváka Karla Gotta zdobí zeď nedaleko nákupního centra na Dlouhé Louce v Českých Budějovicích od 3. listopadu. Od té doby se na něj přišly podívat stovky lidí a ve městě je poměrně znám. Po zpěvákově smrti se lokalita stala takovým malým pietním místem.

Jenže před několika dny zatím neznámý vandal vzal černý sprej a portrét poničil. Přes obličej nastříkal obrovský černý kříž a jméno zaškrtal. To ve městě zvedlo velkou vlnu nevole, a hlavně na sociálních sítích si lidé vyměňují na nepochopitelné vandalství názory a nešetří někdy až hrubými slovy na adresu vandala. Proč to udělal není jasné.

Související obsah

V každém případě autor sám poděkoval lidem za podporu a přes sociální sítě slíbil, že portrét v dohledné době uvede do původního stavu. Kolik to bude stát, zatím není jasné. Graffiti vzniklo na zdi v Českých Budějovicích zcela legálně. Autor jím vzdal hold zlatému slavíkovi, který navždy odešel loni prvního října.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz