Domácí

Pokus o únos za bílého dne: Mladou ženu chtěl muž nacpat do auta

Českolipští kriminalisté vyšetřují pokus o únos, který se měl odehrát v pondělí krátce po půl deváté ráno. Mladou ženu se v mimoňské ulici Letná, nedaleko sportovního areálu, pokusil vtáhnout do auta neznámý muž. Devatenáctiletá dívka se dle svých slov bránila a kopala a podařilo se jí tak muži uniknout. Policisté vyzývají občany k opatrnosti.

Dle informací policie měl zhruba 50letý muž vystoupit z tmavě šedého Chrysleru a ženě zakrýt ústa, aby nemohla křičet. Při tom se jí snažil vtáhnout do svého auta bočními posuvnými dveřmi. Mladá žena podezřelého únosce velmi detailně popsala. Dle jejích slov ji měl sledovat delší dobu.

"Podle zjištěných informací se mělo jednat o muže ve věku kolem 50 let, hubené postavy a výšky 180 centimetrů. Muž měl šedé vousy v délce asi jednoho centimetru, krátké černo-hnědé vlasy a čiré brýle s obdélníkovými skly," popisuje policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Související obsah

Muž podezřelý z únosu podle ženy řídil šedý Chrysler se značkou Libereckého kraje. Na sobě měl mít koženou bundu se zipem, zašpiněné modré kalhoty v délce nad kotníky a černé pracovní boty. Na hlavě měl prý kšiltovku.

Když se ženu snažil vtlačit do vozu, zuřivě se bránila a kopala kolem sebe, což ho zřejmě vyvedlo z míry natolik, že povolil sevření. Jakmile se mladé ženě podařilo osvobodit, vše nahlásila policii.

Související obsah

"Ačkoliv z výpovědi ženy vyplynulo, že se měl řidič zajímat výhradně jen o ni, z preventivních důvodů jsme informovali vedení místních základních škol, aby s žáky promluvily o tom, že se mají vyhýbat komunikaci s cizími lidmi na ulici," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Dle informací policie se měl vůz, který žena popsala, pohybovat poblíž škol po celé Mimoni. Spatřen by v ulicích Březinova, Žitavská a Komenského.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz