Domácí

Loučení s Táňou Fischerovou: Zlomený Kačer ztratil na pohřbu slova

Poslední rozloučení s herečkou a političkou Táňou Fischerovou si ve středu 8. ledna ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze nenechaly ujít zástupy jejich obdivovatelů, ale i kolegové z politické i umělecké scény.

Obřad začal v jedenáct hodin, již před ním se prostranství před krematoriem rychle zaplnilo davy obdivovatelů i slavných osobností. Mezi prvními dorazil herec Jan Kačer, nechyběla ani zpěvačka Marta Kubišová, režisérka Olga Sommerová, herec Vlastimil Harapes nebo blízká přítelkyně Fischerové Dagmar Havlová.

Smuteční řeči se zhostil jak herec a hereččin blízký přítel Jan Kačer, tak Věra Roubalová-Kostlánová, politická aktivistka a Tánina blízká přítelkyně.

Fischerová byla i politickou aktivistkou a političkou, vyprovodit na poslední cestu ji přišel také Jiří Drahoš a Vladimír Franz, se kterými se utkala v prezidentských volbách v roce 2013.

Jiří Drahoš vzpomíná na Taťánu Fisherovou:

Ze současných politiků nechyběl mezi smutečními hosty předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo senátor Jiří Dienstbier.


První lavice byla určena rodině zesnulé herečky. Rozloučit se s ní přišli sourozenci Jindřich, Jan a Zora. Po herečce zůstal syn Kryštof Skoumal, kterého má se svým bývalým partnerem, hudebním skladatelem Petrem Skoumalem. Kryštof je bohužel handicapovaný a je odkázaný na život ve specializované léčebně, nyní již nemá ani jednoho rodiče a je otázka, co s ním bude do budoucna.

Velkou láskou Táni Fischerové byla poezie, často vystupovala jako recitátorka a moderátorka, verše procítěně deklamovala i z rozhlasu. Její vlastní báseň provází i parte, kterým se s ní rodina rozloučila.

Poslední rozloučení s Táňou Fischerovou:

Fischerová byla od 60. let herečka, autorka několika knih, aktivní byla ale také jako občanská aktivistka a politička. Byla nezávislou poslankyní Parlamentu ČR, v historicky prvních přímých prezidentských volbách v roce 2013 kandidovala na prezidentku České republiky.

Fischerová zemřela 25. prosince, bylo jí 72 let. Prohrála svůj letitý vleklý boj s rakovinou.

Související obsah

Kromě středečního rozloučení bývalí herečtí kolegové a přátelé chystají vzpomínkový večer, ten proběhne 15. ledna od 19 hodin v Malostranské besedě v Praze. Na událost pozval herec a režisér Jan Kačer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz