Domácí

Dům u Přerova rozmetal výbuch, pak začal hořet. Zraněného odvezl vrtulník

Ve středu dopoledne otřásl rodinným domem poblíž Přerova výbuch. Dle informací hasičů došlo zřejmě k vznícení výparů plynů, které zapříčinily menší explozi v domku spojeném se soukromou autodílnou a následný požár. Dům je ohněm zcela zničený. Vážně zraněného člověka z místa odvážel vrtulník.

"Samotný výbuch nebyl tak silný, šlo jen o vznícení výparů a jejich detonaci, závažný byl následný požár, při kterém se  zranil jeden člověk. Na místě zasahuje výšková technika a probíhá likvidace škod. Ta bude trvat přibližně dvě hodiny. Znalci škodu zatím nevyhodnotili, ale dle odhadů bude přesahovat jeden milion korun," řekl kolem poledne mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

K vznícení dle informací hasičů zřejmě došlo při práci v dílně. Nejvíce oheň zničil střechu domu, která zcela prohořela a vážně narušená je i konstrukce domu. Požár navíc poškodil i jedno z vozidel zaparkovaných v blízkosti.

Související obsah

"Musíme dbát na bezpečnost zasahujících hasičů, konstrukce domu je vážně poškozena a hrozí její zhroucení," informoval Hošák.

Dle informací záchranné služby byl na místě pouze jeden zraněný, kterého ve vážném stavu transportoval do nemocnice vrtulník.

První záběry z místa těsně po výbuchu:

"Na události pracují dva výjezdové týmy, letecká záchranná služba a zdravotnická záchranná služba. Ošetřujeme jednu osobu, která byla letecky transportována na popáleninové centrum ve fakultní nemocnici v Brně. Pacient je ve velmi vážném stavu, nikdo další však nebyl zraněn," řekl mluvčí olomouckých záchranářů Pavel Lampa.

Související obsah

Aktuálně probíhá likvidace škod a vyčíslování jejich rozsahu. Přesnou příčinu exploze a následného požáru vyšetřovatelé zjišťují. Požár je dle informací hasičů lokalizovaný a pod kontrolou a již jen "doutná".

Hasiči dohašují i vnitřek domu a rozebírají zničenou střechu. Vzhledem k tomu, že se jedná o řadový dům bez přímého přístupu do zadní části, dostávají se hasiči na druhou stranu skrze vedlejší domy. Zda byly ohněm poškozeny i ty, zatím odborníci nepotvrdili.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz