Petra Kvitová

"Pořezal mě a utekl!" Takhle volala tenistka Kvitová o pomoc po útoku

Na sociálních sítích se objevil audiozáznam telefonátu Petry Kvitové na policii bezprostředně poté, co ji v jejím prostějovském bytě přepadl útočník. Radim Žondra byl Vrchním soudem za útok odsouzen k 11 letům vězení. Redakce TV Nova má audionahrávku k dispozici, ale s ohledem na Petru Kvitovou nezveřejní samotný záznam, ale pouze přepis telefonátu.

V prosinci roku 2016 se české tenistce Petře Kvitové změnil život. V jejím prostějovském bytě ji přepadl útočník, pořezal ji na ruku a odnesl z bytu 10 tisíc korun. Petra Kvitová samozřejmě ihned volala policii a vzhledem ke svému zranění ruky prosila také o příjezd záchranky. A právě přepis tohoto telefonátu si můžete níže přečíst. (Redakce TV Nova má k dispozici i audiozáznam, s ohledem na Petru Kvitovou ho ale nebude zveřejňovat.)

Zranění mělo Kvitovou vyřadit ze hry skoro na půl roku, podstoupila operaci ve Vysokém nad Jizerou a postupně začala rekonvalescenci. Návrat na kurt se konal nakonec v květnu 2017, když se probojovala do druhého kola grandslamového French Open.

Přepis telefonátu Petry Kvitové na policii krátce po přepadení v jejím bytě v Prostějově:

Petra Kvitová (PK): Petra Kvitová, Prostějov, přepadl mě zrovna doma jeden pán a řízl mě a teď odešel. Dala jsem mu deset tisíc a odešel. Můžete mi prosím zavolat záchranku nebo něco? (…)

Operátor (O): Já vám tam pošlu záchrannou službu, pošlu vám tam i policii. Jo? Vydržte, já vás ještě na tu záchrannou službu spojím. Ještě mi řekněte, jaké je to patro.

PK: Hned přízemí.

O: Ještě se zeptám, ten muž utekl, už tam není?

PK: Krvácím. Utekl. Dala jsem mu deset tisíc a odešel.

O: Tak chviličku vydržte, spojím vás na tu záchrannou službu, nepokládejte.

(…)

Operátorka záchranky (OZ): Záchranka.

O: 112tka, prosím vás, já jsem teď v Prostějově, paní Kvitová byla přepadena, je pořezaná. Ten pachatel utekl, poslal jsem tam i policii.

OZ: Dobře.

(…)

OZ: Záchranná služba.

PK: Dobrý den, Petra Kvitová. Prosím vás, mám pořezaný prst.

OZ: Pořezaný prst?

PK: Pořezaný prst, ano. Od nože. Přepadl mě někdo a pořezal mi prst, jak jsem se bránila.

OZ: Řekněte mě, jak se jmenujete.

PK: Petra Kvitová.

Operátor policie (OP): Policie olomouckého kraje, dobrý den.

O: 112tka, zdrvím. Prosím vás, já jsem teď v Prostějově, volal jsem to na záchrannou službu. Nějaký muž přepadl oznamovatelku, vzal jí deset tisíc a utekl. Posílal jsem tam i záchrannou službu.

OP: Dobře, je zraněná tedy jo?

O: Je zraněná, teď hovoří se záchrannou službou, ale má asi nějaký prst pořezaný, nebo něco. Volal jsem vám, tak nevím, jestli tam nakonec pojedou, nebo nepojedou. Ještě spolu mluví.

OP: Dobře, dobře.

O: Každopádně byla přepadena a určitě to bude chtít nahlásit.

OP: Dobrá, dobrá.

O: Jo, díky, nashle.

Podívejte se na reportáž o navýšení trestu pro útočníka Radima Žondru: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz