Zahraničí

Svět truchlí po pádu letadla v Íránu, lidé nosí na letiště květiny

Svět truchlí po pádu letadla v Íránu, lidé nosí na letiště květiny
Zdroj: Profimedia

Nejen přátelé, rodinní příslušníci a kolegové truchlí za 176 lidí, kteří ve středu ráno zahynuli při strašlivé havárii ukrajinského letounu Boeing 737, který se zřítil krátce po startu z letiště v Teheránu. Mnozí stále nemohou pochopit, že se jejich blízcí už nevrátí. Velké množství zesnulých bylo z Kanady, premiér Justin Trudeau slíbil, že jeho vláda bude požadovat odpovědi. Ukrajinský prezident uvedl, že k vyšetřování nehody přizve mezinárodní odborníky.

Ve středu zasáhla svět velmi smutná zpráva. Letadlo Boeing 737-800 ukrajinské společnosti UIA krátce po startu z íránského letiště havarovalo. Všech 176 lidí, kteří byli při strašlivé havárii na palubě, zahynulo.

Lidé truchlí za své známé a příbuzné. Svou strašlivou ztrátu popsal muž, jehož syn byl bohužel v letadle. "Můj syn. Vezl jsem ho ráno. Odvezl jsem ho na letiště. O hodinu později jsem seděl v autě a uslyšel ohromnou explozi. Pak bylo po všem," uvedl zdrcený muž pro agenturu Enex.

Na palubě bylo také například 63 Kanaďanů, mezi nimi i větší množství studentů. "Chtěl bych vyjádřit hlubokou soustrast všem, kteří ztratili své blízké. Vaše ztráta je nepopsatelná. Je to srdcervoucí tragédie. I když slova nemohou zmírnit bolest, chtěl bych vás ujistit, že je s vámi celá země," zveřejnil kanadský premiér Justin Trudeau s tím, že bude požadovat odpovědi.

Související obsah

Na kyjevském letišti Boryspil, kam mělo letadlo přiletět, vzniklo pamětní místo za zesnulé. Květiny tam přišel položit i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten oznámil, že byl vytvořen nezávislý vyšetřovací tým, který má odkrýt všechny okolnosti strašlivé tragédie. Prezident také oznámil, že ukrajinské letecké společnosti čekají kontroly. 

Na reportáž TV Nova o strašlivé tragédii se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz