Domácí

Zpoždění na kolejích: Společnostem Arriva a Leo Express hrozí pokuty

Lidé cestující po železnici ve Zlínském nebo Pardubickém kraji dál trápí problémy s novými regionálními dopravci. Přestože krajské úřady se s provozovateli vlaků pustily do tvrdého vyjednávání a upozorňují na možnost vypovězení smlouvy, situace se zlepšuje jen velmi pomalu.

Zpoždění železničních spojů, výpadky v odbavovacím a informačním systému, nefungující topení - to jsou nedostatky, které dál trápí zákazníky společnosti Arriva vlaky ve Zlínském kraji nebo cestující ve vlacích společnosti Leo Express v Pardubickém kraji.

Přestože řadu problémů už dopravci odstranili, některé spoje nabíraly zpoždění i ve čtvrtek. Například kvůli uvíznuté soupravě na Uherskohradišťsku se několik vlaků zpozdilo o více než hodinu. Zlínský hejtman Jiří Čunek proto bude chtít zaplacení ušlého zisku kraje a uhrazení sankcí po všech dopravcích, včetně nového provozovatele drážní dopravy firmě Arriva vlaky, která v kraji vypravuje 150 vlaků denně.

Související obsah

Podobně je na tom Leo Express, kterému Pardubický hejtman Martin Netolický dokonce pohrozil vypověděním smlouvy. Důvodem jsou kromě zpožděných spojů také nemožnost platit předplacenou kartou, absence průvodčích nebo nefunkční připojení k internetu. krajský úřad dal dopravci čas na odstranění nedostatků do 16. ledna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz