Nehoda

V letadle zemřely mladé rodiny i novomanželé! Na palubě bylo 20 dětí

Světová média přinášejí informace o obětech leteckého neštěstí u íránského Teheránu. Zemřely například dva novomanželské páry. Nejmladší oběti byl jen jeden rok.

Při tragédii ukrajinského letadla zemřela celá rodina ze Švédska. Raheleh a Mikael Lindbergovi (37 a 40) byli na dovolené i se svými dvěma syny Erikem (9) a Emilem (7). Další rodinou, která zahynula, jsou Kanaďané Pedram Mousavi (47) s manželkou Mojgan Deneshmandovou (43), kteří cestovali s dcerami Dariou (14) a Dorinou (10).

Nepřežili ani Arash Pourzarabi (26) a Pouneh Gourji (25) z Edmontonu, kteří cestovali do Íránu, aby tam měli svatbu. V letadle byli i čtyři hosté z jejich svatby. Mnoho cestujících z Kanady jsou íránští přistěhovalci nebo jejich potomci, kteří jeli do Íránu navštívit o svátcích rodinu, píše britský Daily Mail.

Krátce po oddání zemřel i pár z Londýna Sajid Tahmasedí a Nilúfar Ebrahímová, kteří se v Teheránu zdrželi kvůli čekání na svatební fotografie. Těsně před svými 25. narozeninami zahynul i student Mehdi Eshaghian. V letadle se nacházelo mnoho dalších studentů, mnoho z nich mělo namířeno do Kanady.

Boeing byl čtyři roky starý. Pro ukrajinské aerolinky je to vůbec první letecká havárie. Společnost vznikla v roce 1992 a vlastní kolem 40 strojů, které létají do 38 zemí světa. Ukrajinci vyhlásili dočasné embargo na informace o vyšetřování. Zatím zvažují několik možných příčin neštěstí.

Související obsah

Boeing 737-800 se ve středu zřítil krátce po startu z letiště imáma Chomejního v Teheránu. Nikdo ze 176 lidí na palubě letadla nepřežil. Ukrajinské aerolinky už zveřejnili celý seznam cestujících, v letadle se nacházelo okolo 20 dětí, přičemž nejmladší z nich mělo pouze jeden rok.

Letadlo mělo namířeno do Kyjeva, nacházelo se v něm 82 Íránců, 63 Kanaďanů, 11 Ukrajinců, 10 Švédů, 4 Afghánci, 3 Němci a 3 Britové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz