Myslivec

Myslivci stříleli na divočáky, učitelky s malými dětmi se procházely poblíž

Myslivecký spolek Šárka uspořádal v pátek na Praze 6 hon na divočáky. O této akci ale podle zjištění TN.cz nikoho neinformoval. V lese pak učitelky s malými dětmi informace o lovu tak vystrašila, že kvůli bezpečnosti údolí raději opustili.

Páteční ráno patřilo honu na černou zvěř. Jenže o něm nikdo nevěděl a ani na internetu o akci nebyla zmínka. Z důvodu bezpečnosti by ale měla být informovaná alespoň nějaká instituce.

Nejvíc odstřel divočáků vyděsil učitelky z místní školky, které se šly s dětmi do lesa projít. Chodily s nimi totiž mezi stromy a nedržely se cesty. Když jim reportéři TN.cz ukázali malou cedulku s upozorněním na odstřel divočáků, divily se, že informaci nikde nezaznamenaly a z bezpečnostních důvodů raději odešly i s dětmi z místa honitby.

"Nikdo se na nás neobrátil, neptal se. Neměli jsme žádnou informaci o tom, že to bude probíhat. Vím, že nebyla informována ani státní policie,“ potvrdila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.


Podle pražského magistrátu se ale naháňky divokých prasat dle zákona hlásit nemusejí. "Nicméně dobrým zvykem je, že je to hlášeno na městské části. My jsme proto honitbu Šárka kontaktovali a oni přislíbili, že příště budou městskou část informovat,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Související obsah


Jediným vodítkem k tomu, že tedy v Šáreckém údolí probíhá odstřel divoké zvěře, jsou malé varovné cedulky. Těch si ale lidé při vstupu do Šárky nevšimli, a tak se v klidu procházeli po lese se psy bez vodítka.


"Já o tom vůbec nevěděla a to sem se psem chodím několikrát v týdnu,“ prozradila místní pejskařka. "My sem chodíme venčit pejska s přítelem, takže jsem si cedulky všimla. Ale nikde jinde jsem to nečetla ani neviděla,“ svěřila se další z místních.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Píše se na Deník.cz