Psi

Ve Zlíně omezili pohyb psů: Půlka lidí se bouří, půlka souhlasí!

Novou vyhlášku Zlína, která rozšířila seznam míst ve městě, kam psi nesmějí, magistrát nezruší. Majitelé psů před jednáním se zástupci města věřili, že magistrát kritizované nařízení zruší, ale přísné podmínky platí dál. Iniciativa se proto kvůli změně vyhlášky obrátí na ministerstvo vnitra.

Nesouhlas s vyhláškou, která od listopadu zásadně omezila pohyb psů ve Zlíně, vyjádřily na sociálních sítích stovky lidí. Vrcholem pak bylo demonstrativní hromadné venčení psů. Zlínská radnice ale tvrdí, že podstatným rozšířením oblastí, kam mají psi zákaz, vyřešila spory dvou nesmiřitelných táborů.

"Přestože sám mám psa, s vyhláškou souhlasím. Mnozí majitelé totiž své psy v parcích neuhlídají a ti si pak dělají co chtějí,“ myslí si jeden z místních pejskařů. Další má ale trochu jiný názor: "Jasně, někomu vadí pes, že se ho bojí, někomu vadí pes, že mu vadí exkrementy, ale proč se to takhle plošně vykoplo?“ ptá se.

Poslední jednání zástupců iniciativy s vedením města ale velký posun nepřineslo. "Vidíme snahu radnice vzniklou situaci řešit, ale přesto je řada našich členů nespokojena a upínají svoji naději k právní stížnosti na ministerstvo vnitra,“ vysvětluje spoluzakladatel občanské aktivity "I pes je město Zlín?“ Michal Gaja.

Psi dál nesmějí na travnaté plochy v městských parcích, na veřejných prostranstvích musejí mít náhubek, nové koše na psí exkrementy nebudou. "Jednotlivé požadavky zástupců pejskařů byly předloženy na Radě města Zlína. Její členové se shodli, že vyhodnocení novelizované vyhlášky proběhne v měsíci dubnu,“ říká mluvčí magistrátu města Zlín Tomáš Melzer.

Majitelé zhruba šesti tisíc registrovaných psů ve Zlíně tak budou muset počkat dalšího půl roku, na červnové jednání zastupitelstva města.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz