Domácí

Řidič srazil na přechodu dítě. Místo omluvy přišly rasistické urážky

Těžko pochopitelný případ vyšetřuje českolipská policie. Řidič tam na přechodu srazil devítiletého chlapce, kterého vedla za ruku jeho matka. Auto pak zastavil a dvojici začal rasisticky urážet. Pak zmizel a další křižovatku dokonce projel na červenou. Policie po něm teď pátrá. Hrozí mu až roční vězení.

Nehodu na křižovatce zachytil kamerový systém. Odehrává se sice v rohu záběru, přesto je situace poměrně jasná. Řidič vjel na přechod a do chlapce, kterého jeho matka vedla za ruku, narazil. "Naboural mi přímo do nohy," popsal událost sražený chlapec.

"Stalo se to přímo uprostřed přechodu," dodala jeho matka. K incidentu došlo v centru České Lípy. Paní Gáborová vedla svého syna Kevina do školy. Po srážce šofér na okamžik zastavil a stáhl okénko, ale nikoli proto, aby se zeptal, jak na tom chlapec je.

"Řekl nám, že jsme zku*vení cikáni," tvrdí matka. To potvrzuje i chlapec. "Nadával, že jsme černý mamby a cikánští buz*ranti," vzpomíná. Pak šofér z místa odjel.

Související obsah

Otřesená matka nechtěla ani volat policii. Tu zavolali až sbíhající se lidé. "Přijela sanitka a vzala nás do nemocnice. Jemu pak bylo špatně, tak ho tam nechali ležet," uvedla matka.

Na záběrech je vidět, že vytočený řidič ujel pryč a spáchal další přestupek. "Opustil místo dopravní nehody a poté projel na červenou skrz světelnou křižovatku," sdělil televizi Nova Milan Bradáč z českolipského dopravního inspektorátu.

"Vzhledem k tomu, že kamerový systém zaznamenal srážku vozidla s chodcem ve snížené kvalitě, žádáme řidiče, kteří projížděli kolem a mají palubní kamery, aby nám tyto záznamy poskytli," prosí mluvčí policie Ivana Baláková. V případě dopadení hrozí řidiči rok ve vězení nebo zákaz řízení.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz