Jen několik týdnů po katastrofických záplavách se některé benátské kanály potýkají s nedostatkem vody. Ikonické gondoly tak zůstávají přivázané u mol, nejen turisté se po městě musí pohybovat převážně pěšky.
Italské Benátky se před několika měsíci potýkaly s extrémními záplavami, měly být nejhorší za posledních 50 let. Škody podle portálu BBC přesáhly miliardu eur.
Velká voda poničila desítky památek, ikonické náměstí svatého Marka bylo zcela pod vodou a muselo být pro turisty kompletně uzavřeno. Budoucnost města visela na vlásku.
Nyní ale nastala zcela opačná situace. S odlivem zůstává v benátských kanálech velmi málo vody, gondoly tak mnohdy zůstávají přivázané u mol, uvádí portál BBC.
Problémy se podle italské agentury ANSA týkají převážně vedlejších kanálů, doprava na hlavních kanálech funguje normálně.
Na reportáž TV Nova o záplavách, které Benátky zasáhly v prosinci, se můžete podívat zde:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz