Domácí

Důchodkyně přecházela mimo přechod, stálo ji to život

Důchodkyně přecházela mimo přechod, stálo ji to život
Zdroj: Getty Images

Přecházet jedině přes přechod, být díky reflexním prvkům dobře vidět, pečlivě se rozhlédnout. Policie opakuje bezpečnost pohybu chodců na silnici dnes a denně, zdá se však, že marně. Typická chyba stála život v pondělí večer starší ženu na Havlíčkobrodsku.

Ke smutné události došlo v pondělí krátce před půl sedmou večer na silnici I/34 ve Ždírci nad Doubravou - Nové Ransko. "Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Chodkyně utrpěla vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků na místě podlehla," uvedla Dana Čírtková z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Usmrcenou ženou je čtyřiasedmdesátiletá chodkyně. Na základě dosavadního šetření policisté zjistili, že přecházela přes silnici v místě, kde není vyznačený přechod pro chodce. Zřejmě i kvůli ztížené viditelnosti ve večerních hodinách došlo ke střetu s projíždějícím osobním vozidlem.

Související obsah

"Místo tragické nehody je v současné době průjezdné pouze kyvadlově a policisté v místě řídí provoz. Na místě nehody provádějí ohledání a zadokumentování policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod a kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod. Příčinu, okolnosti a přesný průběh dopravní nehody zjišťují," doplnila tisková mluvčí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz