Domácí

Pomozte při pátrání. Takhle vypadá muž podezřelý z pokusu o znásilnění

Pomozte při pátrání. Takhle vypadá muž podezřelý z pokusu o znásilnění
Zdroj: Policie ČR

Českobudějovičtí kriminalisté stále pátrají po neznámém muži, který se měl v noci z pátku na sobotu pokusit znásilnit mladou ženu. Plížil se za ní až ke křižovatce ulic Alešova a Vrchlického nábřeží, kde po 24leté ženě skočil a povalil ji na zem. Naštěstí se "nedala" a podařilo se jí násilníkovi ubránit. Ten z místa utekl neznámo kam.

Muž zhruba kolem 40 let měl ženu napadnout kolem tři čtvrtě na čtyři ráno poblíž Mlýnské stoky. Ke své oběti měl nejprve ze strany přistoupit a hned potom ji strhnout na zem. Jeho snaze o znásilnění se žena bránila nejprve křikem o pomoc, pak i fyzicky.

Zvrhlíka se jí podařilo kopnout do rozkroku a tím se zachránit a uprchnout. Muž měl z místa napadení utéct. Podle informací policie bylo útočníkovi kolem čtyřiceti let a měřil zhruba 170 až 175 cm.

Související obsah

Podle výpovědi ženy měl světlé vlasy ostříhané "na ježka", kulatý obličej a mluvil česky. Na sobě měl mít tmavé kalhoty a červenou zimní bundu s bílým lemováním okolo kapes. Na základě popisu se kriminalistům podařilo sestavit identikit.

"Policisté případ vyšetřují jako pokus o znásilnění. V případě odsouzení by útočníkovi hrozil trest odnětí svobody v délce až pěti let," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner a společně s kriminalisty vyzývá občany, aby v případě, že muže podle identikitu poznají, okamžitě zavolali policii.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz