Domácí

Muž útočil dlažební kostkou na tramvaj. Lidé uvnitř se kryli na zemi

Muž útočil dlažební kostkou na tramvaj. Lidé uvnitř se kryli na zemi
Zdroj: Getty Images

Pražská tramvaj číslo 9, která v pondělí ráno zastavila na Václavském náměstí, zřejmě čímsi rozčílila 29letého muže. Ten se na dopravní prostředek rozhodl zaútočit dlažební kostkou, kterou v zuřivosti prohodil naskrz okny tramvaje. Redakci TN.cz na incident upozornila žena, která v tu chvíli v tramvaji seděla.

Muž, který měl tramvají prohodit dlažební kostku, se dle informací policie jevil jako bezdomovec. Není známo, čím ho stroj tak rozčílil, ani konkrétní důvod, proč se rozhodl sáhnout po "dlažebce". Vysvětlit nedokázali ani to, jak nepříliš fyzicky zdatný chlapík dokázal tramvaj kostkou "prostřelit" skrz naskrz.

"Devětadvacetiletý muž byl zadržen bezprostředně poté, co hodil na prostředek městské hromadné dopravy dlažební kostku, kterou poškodil dvě okna," potvrdil incident policejní mluvčí Jan Daněk. Policisté mladého bezdomovce stíhají pro poškození cizí věci a výtržnictví.

Související obsah

Svým "dlažebkovým útokem" způsobil podle policie škodu zhruba za 15 tisíc korun a je proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení.

Svědci, kteří tou dobou v tramvaji číslo 9 cestovali, se redakci TN.cz svěřili s informací, že bylo v době útoku slyšet výstřel a ve vzduchu byl cítit střelný prach. Střelbu však policie nepotvrdila.

Související obsah

"Dlažební kostka letěla vodorovně ve výši hlav. Lidé lehali na zem. V té tramvaji jsme seděly asi dva metry od průstřelu," řekla Kamila N., jedna z cestujících z tramvaje. Dopravní podnik se k incidentu zatím nevyjádřil.

Podle informací policie se do prostoru tramvaje vysypalo sklo z obou oken, nikdo ale naštěstí nebyl zraněn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz