Domácí

Vdovci po Bartošové zapálili auto! Hasiči potvrdili úmysl

Vdovci po Ivetě Bartošové Josefu Rychtářovi zatím neznámý vandal v úterý kolem třetí hodiny ráno zapálil auto. Vůz, zaparkovaný v ulici Na Vyhlídce v pražských Říčanech patří Rychtářově sestře Jarmile, pravidelně ho ale využívá i on. Podle informací hasičů stojí za zničením auta něčí úmysl.

Rychtářova sestra Jarmila pro iDnes uvedla, že slyšela pozdě v noci křičet doma papouška, ale ničeho podezřelého si nevšimla. Chvíli na to jí měla telefonovat sousedka s tím, že jim před domem hoří auto a Rychtářova sestra tak zavolala hasiče i policii.

Hasiči požár vozu na místě vyhodnotili jako úmyslné zapálení. "Likvidaci nahlásil velitel zásahu krátce po čtvrté hodině, protože bylo nutné dostat se také dovnitř auta a vše řádně uhasit. Škoda byla vyšetřovatelem vyčíslena na 80 000 korun. Příčinou požáru je úmyslné zapálení," napsali středočeští hasiči na svůj twitter.

 

Související obsah

Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky. Auto oheň zcela zničil. Josef Rychtář se TN.cz k události zatím nevyjádřil.

  

Ke své sestře se přestěhoval poté, co musel opustit říčanskou vilu Helenka, kde do roku 2018 žil. Vila totiž patřila jeho exmanželce Darině Nové. Rychtáře o jeho podíl připravila kvůli dluhům soudní dražba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz