Nádraží

Na obnovu nádraží půjdou miliardy! Opraví se i to ve vaší obci? PŘEHLED

Na obnovu nádraží půjdou miliardy! Opraví se i to ve vaší obci? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Rekonstrukce se v roce 2020 dočká přes stovku nádražních budov po celé republice. Obnova vyjde stát na více než 1,7 miliardy korun. Podívejte se, jestli se nebude opravovat nádraží i ve vaší obci.

Na železnici v tomto týdnu přibylo další opravené nádraží. Průčelí výpravní budovy v Břeclavi získalo zpět svoji historickou podobu z konce 19. století. Rekonstrukce stála 69 milionů korun, zázemí v budově má nově i policie a "sociálka".

A rozhodně nejde o jediné opravené nádraží za poslední týdny. Loni otevřeli železničáři modernizované budovy v Sokolově, Kolíně nebo Nelahozevsi. Začaly také opravy většího rozsahu - například v Havířově, Strakonicích nebo na pražském Hlavním nádraží.

Na obnovu nádražních budov vynakládá Správa železnic (SŽ) v posledních letech rekordní částky. V roce 2019 stály opravy více než 1,1 miliardy korun, na přípravy dalších šlo téměř půl miliardy. Jinak tomu nebude ani v letošním roce, kdy je plánována obnova 116 nádražních budov.

"V investicích je připravena jedna miliarda korun, přičemž 45 staveb bude v realizaci. Dalších 700 milionů korun je určeno na opravy 71 budov. Rekonstrukce dalších 55 objektů je v přípravě," uvedl generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.

 

Související obsah

V roce 2020 by měla začít renovace historické budovy nádraží v Plzni, která je památkově chráněná. Kompletní rekonstrukcí projde nádraží v Pardubicích, dlouho připravované práce v Českých Budějovicích začnou v první polovině roku.

 

Podívejte se na reportáž o připravované rekonstrukci nádraží v Budějovicích:

Zda se bude opravovat i nádraží ve vaší obci, se podívejte v přehledu. Jde o vybrané rekonstrukce výpravních budov, které zveřejnila Správa železnic. Může se proto stát, že renovací projdou i další nádraží, v seznamu ale nejsou.


Přehled rekonstruovaných nádraží:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz