Domácí

K přepadení benzínky se nechali odvézt nic netušícím mužem

K přepadení benzínky se nechali odvézt nic netušícím mužem
Zdroj: Policie ČR

Dva cizinci měli podle policie přepadnout hned několik čerpacích stanic v Praze. Na nejméně jedno ozbrojené přepadení se dokonce nechali odvézt řidičem, kterého si objednali prostřednictvím platformy Bolt. Nic netušící muž je z místa přepadení odvezl i s lupem. Řidiče nyní hledá policie kvůli důležitému svědectví.

Zásahová jednotka si v sobotu došla pro dva muže, které podezřívá ze série ozbrojených přepadení čerpacích stanic v Praze. Oba muži měli například 25. prosince udeřit na čerpací stanici v pražských Košířích, kam se podle informací policie nechali odvézt řidičem, kterého si objednali přes společnost Bolt. Jet měli černým vozem Škoda Superb kombi.

"Řidič dvojici naložil několik minut od objednání v oblasti Prahy 5 ulic Seydlerova, V Hůrkách, Petržílkova nebo přilehlém okolí a dovezl je do ulice Prokopových, kde kolem desáté hodiny zastavil. Jeden z pasažérů z vozidla vystoupil a odešel směrem k nedaleké čerpací stanici v pražských Košířích v ulici Radlická," popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

Podezřelý muž na čerpací stanici počkal, až odejde poslední zákazník. Pak vytasil zbraň, kterou namířil na obsluhu, vlezl za prodejní pult, kde sebral hotovost a malý trezor, a rychle se vrátil k najatému autu. Nic netušící řidič pak oba cizince odvezl směrem na Smíchov, jet měl přes ulice Řeporyjská a Karlštejnská.

Související obsah

"Tímto se obracíme právě na zmíněného řidiče, kterého vnímáme jako velmi důležitého svědka této závažné trestné činnosti, aby se přihlásil na jakoukoliv policejní služebnu nebo přímo kontaktoval linku tísňového volání 158. Svým svědectvím by tak mohl dopomoci k řádnému objasnění věci," doplnil Rybanský.

Na reportáž TV Nova po zadržení podezřelých se můžete podívat zde:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz