Domácí

Nové logo Prahy 3: Lidé cení jednoduchost, ale i vtipkují

Nové logo Prahy 3: Lidé cení jednoduchost, ale i vtipkují
Zdroj: Praha 3

Městská část Prahy 3 se ve středu pochlubila novým logem a celkovou vizuální koncepcí. Zatímco někteří oceňují krásu jednoduchosti a pestrost, jak se dá s logem zacházet, najdou se i odpůrci a posměváčci.

Kritické poznámky si městská část vysloužila v prvé řadě za cenu, za kterou logo pořídila. Některým se cena 350 tisíc zdá za jedno logo příliš. Za vyplacenou částkou se ale skrývá odměna za celou vizuální koncepci. Cení se samozřejmě i nápad, přijít s něčím originálním a chytlavým není snadné, tvůrci navíc netuší, zda investovaná energie nepřijde vniveč, když se s návrhem do výběrového řízení slouží.

Autory vítězného návrhu jsou Jakub Vaněk a Barbora Micajová z Jakub Vaněk Studio. V novém logu se snažili zobrazit, že Prahu 3 řada lidí vnímá jako místo setkávání, místo s unikátními sousedskými vztahy, které charakterizovaly typické pavlačové domy.

"Máme velkou radost, že autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentní vztah k naší městské části," podělilo se o své dojmy vedení městské části na svém facebooku. Vítězný návrh byl vybrán s více než osmdesáti přihlášených soutěžních příspěvků. A líbí se i lidem. "Je to jednoduché a dosadit si k těm čárkám může kdokoliv cokoliv. Mně se to líbí moc," napsala paní Ludmila na facebooku městské části.

Související obsah

Najdou se ale i kritici, kterým se návrh příliš nelíbí, nejen kvůli pořizovací ceně. Přirovnávají ho k lajnám kokainu, rozpadajícímu se domečku z karet, čárkám na hospodském účtu, vadí jim i podobnost s logem kapely Tři sestry. Sociální sítě se pomalu plní vtípky na adresu nového loga trojky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz